Kategorie
Blog

Odchudzanie jest proste

Wiem, że tytuł tego artykułu niektórym może wydać się prowokacją, ale według mnie nie ma w nim nic prowokującego. Odchudzanie naprawdę jest proste – wystarczy zadbać o kilka elementów naszego codziennego życia, zmienić kilka przyzwyczajeń i po kilku tygodniach na pewno zauważymy pozytywne zmiany w naszym ciele. Najtrudniejsze jest zmotywowanie się do tych zmian, ale uwierz, że mimo iż efekty mogą nie być widoczne w pierwszych dniach, na pewno przyjdą, wystarczy że zastosujesz się do kilku zaleceń z tego artykułu.

Odżywiaj się racjonalnie
Ktoś powiedział, że „jesteś tym co jesz” i jest to bardzo prawdziwe stwierdzenie. Zrezygnuj z fast foodów, słodkich napojów, słodyczy i posiłków smażonych na głębokim oleju, a nie tylko zauważysz zmiany w wyglądzie Twojego ciała, ale przede wszystkim poczujesz się znacznie lepiej.

Ruszaj się
Nieważne czy chodzi na siłownię, zajęcia fitness, biegasz czy uprawiasz inny sport. Ruszaj się na co dzień! Zmień samochód na rower kiedy jest taka możliwość, wybierz się do piekarni na piechotę, a wracając do domu autobusem wysiądź przystanek wcześniej. Nie wymaga to wielkich poświęceń, a przyniesie wiele pozytywnych efektów.

Stosuj suplementy diety
Wspomagaj swój organizm, bo to żaden wstyd czy też oznaka słabości. Korzystając z suplementów uzupełniał zasoby witamin i minerałów w organizmie. Ponadto jeśli pozwala na to stan Twojego zdrowia stosuj suplementy diety stworzone specjalnie z myślą o odchudzaniu. Obecnie na rynku jest tak bogata oferta spalaczy tłuszczu różniących się składem, sposobem działania oraz przeznaczeniem, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wysypiaj się
Organizm źle zregenerowany i niewypoczęty to organizm, który nie funkcjonuje prawidłowo. Brak dostatecznej ilości snu zaburza metabolizm co skutkuje problemami z odchudzaniem. Staraj się spać minimum sześć godzin na dobę w jednym ciągu, a gubienie zbędnych kilogramów będzie prostsze.

Żyj bez stresu
W miarę możliwości ogranicz stres w codziennym życiu. Wbrew pozorom ma on ogromne znaczenie w procesie odchudzania. Pamiętaj – większość rzeczy którymi się stresujesz w szerszej perspektywie nie ma żadnego znaczenia. Wydarzenia którymi się zamartwiasz najczęściej się po prostu nie wydarzają. Wiele problemów rozwiązuje się w sposób prostszy niż sobie to początkowo wyobrażasz.

Stosując się do tych kilku zasad o których napisałem powyżej możesz mieć pewność, że z biegiem czasu zobaczysz pozytywne zmiany w wyglądzie swojego ciała i swoim samopoczuciu. Proszę przeczytaj ten krótki artykuł jeszcze raz i zrób szczery rachunek własnego sumienia – czy zmiany o których piszę powyżej wymagają naprawdę tak wielkiego poświęcenia, aby ich wprowadzenie było dla Ciebie kłopotliwe?